jakie meble loftowe wybrać do jadalni

JAKIE MEBLE LOFTOWE WYBRAĆ DO JADALNI?

Wybór mebli do jadalni w stylu loft to bardzo ważny element procesu urządzania wnętrza. W tym pomieszczeniu codziennie spędzamy dużo czasu, przygotowując i spożywając posiłki w rodzinnym gronie. Meble loft do jadalni powinny być nowoczesne, ale również funkcjonalne i wygodne. Na co zwrócić uwagę przy zakupie wyposażenia i jakie meble loft do jadalni wybrać?

JAK URZĄDZIĆ JADALNIĘ W STYLU LOFT?

W jadalni loft przede wszystkim nie powinno zabraknąć nawiązania do głównego stylu, ale warto zachować umiar i mieć na względzie funkcjonalność pomieszczenia. We wnętrzu loftowym skup się na zachowaniu otwartej przestrzeni – w tym przypadku zasada: „im mniej, tym lepiej” – sprawdzi się idealnie. Postaw wyłącznie na wyposażenie potrzebne, które pozwoli Ci stworzyć komfortowe miejsce do spożywania posiłków poza kuchnią. Jeśli dysponujesz dużą ilością wolnego przestrzeni, a Twoja jadalnia ma pokaźną przestrzeń, wtedy możesz pomyśleć o elementach wyposażenia, dzięki którym wnętrze nabierze oryginalnego i spójnego charakteru.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o pomieszczeniach w stylu loftowym, zapraszamy do naszego wpisu blogowego, poświęconemu tej tematyce https://woodandhome.pl/content/27-pomieszczenia-w-stylu-loft-co-je-wyroznia

JAKI STÓŁ LOFTOWY DO JADALNI?

Podstawowym wyposażeniem do jadalni jest stół loftowy. Bez względu na to, czy dysponujesz oddzielnym pomieszczeniem, czy łączysz kuchnię z częścią jadalnianą, tego mebla nie może zabraknąć. Pierwszym kryterium wyboru stołu do jadalni w stylu loft jest liczba osób, które będą przy nim zasiadać. Poza liczbą domowników warto uwzględnić również dodatkowe miejsca dla odwiedzających gości. W ofercie mebli loft do jadalni znajdziesz stoły okrągłe zapewniające miejsce dla co najmniej czterech osób, a także stoły i ławy o prostokątnym kształcie. Przy dużym stole loft może usiąść od 6 do nawet 12 osób.

Przy wyborze stołu loft do jadalni zwróć uwagę na konstrukcję i jakość wykonania wyrobu. Masywny, solidnie wykonany stół pozwoli Ci korzystać z wyposażenia bez szwanku przez długi czas. Styl loft lubi połączenie drewna i metalu, dlatego kieruj się przy zakupie obecnością właśnie tych dwóch materiałów. Metalowa konstrukcja mebla w połączeniu z blatem z drewna o ponadczasowym designie idealnie uzupełni wystrój loftowego wnętrza i pozwoli długo korzystać z wyposażenia wszystkim członkom rodziny.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o nas i naszym procesie oraz sposobie produkcji mebli zapraszamy do zakładki „O nas”

JAKIE WYBRAĆ MEBLE LOFT DO JADALNI?

Poza stołem loft do jadalni należy zadbać także o wygodne krzesła. Najlepiej, aby dominował w nich materiał, który był wykorzystany do produkcji stołu. Popularnym rozwiązaniem jest wybór krzeseł na metalowych łóżkach pasujących do wielu mebli loft z dostępnych ofert. Zachowaj również spójność kolorystyczną – przy wyborze krzeseł tapicerowanych postaw na obicie w stonowanym odcieniu, który już w jakiejś postaci występuje we wnętrzu. Neutralnym wyborem będą krzesła w kolorach chłodnej szarości oraz modele czarne.

Wystrój wnętrza uzupełnią meble loftowe do jadalni. Możesz pokusić się o zakup stylowej komody, biblioteczki lub regału w stylu loft, który pozwoli Ci wyeksponować rodzinne pamiątki, zdjęcia lub stworzyć kącik zieleni z żywymi roślinami. Najlepszy efekt uzyskasz, gdy wszystkie meble będą pochodzić z jednej kolekcji – w przeciwnym razie zwróć uwagę na elementy podobne w poszczególnych modelach, dzięki którym urządzisz miłą dla oka przestrzeń.

CO JESZCZE WARTO KUPIĆ DO JADALNI W STYLU LOFT?

Jeśli powierzchnia Twojej jadalni pozwala wstawić dodatkowe wyposażenie, pomyśl nad zamontowaniem eleganckich półek lub zagospodarowaniem witryny w stylu loft. Możesz przechowywać w niej zastawę lub komplet porcelanowych naczyń. Jeśli natomiast szukasz wyposażenia do kuchni połączonej z salonem urządzonych w jednym stylu, wybierz ławę loftową wraz z niską szafką loftową RTV pod telewizor.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *