pomieszczenie w stylu loft

Wnętrze w stylu loft magnetyzuje i wzbudza zainteresowanie. Moda na wystrój w surowym i minimalistycznym klimacie nie przemija wraz z pozostałymi trendami aranżacyjnymi. Pomieszczenie loft bazuje na przemyślanych rozwiązaniach dekoracyjnych, które są ograniczone do niezbędnego minimum. Jak urządzić wnętrze w stylu loft pomysłowo i z klasą?

Czym jest styl loft industrial i skąd się wywodzi?

Styl loftowy to pozostałość po kreatywności i zaradności mieszkańców Nowego Jorku z lat 50. XX wieku. W okresie tym do użytku mieszkalnego udostępniono dawne lokale przemysłowe i wnętrza fabryk, które cechowała duża, otwarta przestrzeń. W popularnych loftach dominowały wielkie okna, łukowe stropy poparte drewnianymi belami, ściany z cegieł, a cała aranżacja utrzymana była w surowym klimacie. Ze względu na ograniczone możliwości przykładano dużą uwagę do tego, aby pomieszczenia loft były jak najbardziej funkcjonalne i zapewniały odpowiednią przestrzeń do życia.

Co cechuje pomieszczenia loft?

Pomieszczenia loft w nowoczesnej wersji oferują przestrzeń i stylowe elementy wykończenia w postaci designerskich lamp oraz mebli. Przy urządzaniu wnętrza w stylu loft warto skupić się na uzyskaniu efektu otwartej przestrzeni. Atutem będą duże okna oraz uwydatnienie piękna materiałów wykorzystanych do wzniesienia ścian, takich jak cegła czy beton. Aranżację loftową wyróżnia mała liczba pomieszczeń przedzielonych ściankami działowymi, dlatego, jeśli masz możliwość zagospodarowania wnętrza od podstaw, postaw na jeden duży pokój, w którym wydzielisz różne strefy. Zrezygnuj również z dużej liczby elementów dekoracyjnych, koronkowych zasłon i firan. Światło wpadające przez okna rozświetli wnętrze i podkreśli przestrzeń.

Jak urządzić wnętrze w stylu loft?

Przy urządzaniu pomieszczenia w stylu loft wybierz zgaszone kolory farb do wnętrz o chłodnych odcieniach. Dobrze sprawdzi się biel, szarość, beż, a także odcienie turkusowe i morskie. Zwróć także uwagę na jakość wykonania dodatków. Do wnętrz loftowych doskonale pasują lustra w prostych ramach, zegary, druciane klosze lamp i jednokolorowe dodatki wykonane np. z ceramiki.

Wnętrza loft lubią minimalistyczne i praktyczne rozwiązania, które ułatwiają codzienne życie lub pozwalają tchnąć nową energię w nieużywane przedmioty. Możesz skorzystać z pomysłów na dodatki do pomieszczenia loft w stylu DIY, które nadadzą Twojemu wnętrzu oryginalnego wyglądu. Duże znaczenie przy urządzaniu wnętrza w stylu loft ma również wybór elementów wyposażenia. Jakie meble loftowe wybrać, aby stworzyć spójną aranżację?

Meble do pomieszczenia w stylu loft

Meble do wnętrza w stylu loft cechuje prosta konstrukcja i nowoczesny design. Obecnie trendem jest połączenie naturalnego drewna z elementami metalu, co doskonale oddaje założenia stylu loft industrial. Drewniane meble w pomieszczeniu loft ożywiają surową przestrzeń i pozwalają czuć się we wnętrzu komfortowo i przytulnie.

W ofercie producentów mebli znajdziesz wyposażenie przeznaczone do różnych pomieszczeń. Meble loftowe do salonu to m.in. stoły i ławy o prostej konstrukcji, regały loft, szafki RTV, komody, ale także – krzesła, fotele, kanapy i sofy. Wszystkie z nich wyróżnia brak stylizowanych uchwytów, mocno zdobionych powierzchni oraz finezyjnie rzeźbionych nóżek. Króluje prosty design i nowoczesna forma.

Jakie meble loft do kuchni?

Styl loft pozwala zagospodarować przestrzeń kuchni praktycznie, stylowo i elegancko. Wnętrze jest uporządkowane i harmonijne, dlatego nie może zabraknąć w nim szafek, regałów i półek, które pozwolą zapanować nad przechowywaniem różnych naczyń, akcesoriów oraz produktów. Podstawowym elementem kuchni połączonej z jadalnią jest duży stół – wybierając mebel z drewna dębowego, zyskujesz gwarancję trwałości na lata. Ten rodzaj drewna jest odporny na zarysowania, odkształcenia oraz uszkodzenia mechaniczne, dlatego drewniane meble loftowe do kuchni sprawdzą się nawet w domu dużej rodziny z dziećmi.

Jakie meble loft do łazienki?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy łazienkę można urządzić w stylu loft – jak najbardziej. Niezbędne w tym procesie są meble, które wykazują dużą odporność na wilgoć, a przy tym są eleganckie i pasują do cech wyróżniających pomieszczenia loft. W naszym sklepie Wood and Home znajdziesz meble loftowe do łazienki z drewna dębowego i metalu m.in. nowoczesne konsole zastępujące funkcje szafek i blatów. Każdy model jest impregnowany, a na życzenie klientów – możemy wykonać specjalny otwór pod umywalkę, który ułatwi montaż wyposażenia.