Meble drewniane

Urządzanie wnętrz to proces – od wyglądu i funkcjonalności pomieszczenia zależy komfort domowników. Z perspektywy czasu to również oszczędność pieniędzy. Jeśli wybierzesz meble wykonane z materiałów najwyższej jakości, po upływie kilku lat nie będziesz myśleć o ich wymianie w wyniku uszkodzenia lub wyglądu odbiegającego od początkowego stanu. Pod względem solidnego wykonania i ponadczasowego designu bardzo dobrze wypadają drewniane meble loftowe – dlaczego warto wybrać je do swojego mieszkania?

Wytrzymałość i solidne wykonanie

Meble drewniane to rodzaj wyposażenia, który mimo upływu lat wciąż jest obecny w trendach aranżacji wnętrz. Do ich produkcji wykorzystuje się naturalne drewno lite, które w całości jest pozyskane z drzew, co wpływa na wytrzymałość konstrukcji oraz jej odporność na użytkowanie. Meble z drewna najczęściej powstają w pracowniach producentów, którzy w sposób tradycyjny podchodzą do obróbki surowca, samodzielnie tworząc wyposażenie na podstawie projektu – przy użyciu tradycyjnych stolarskich technik.

W manufakturze praca przebiega inaczej niż w zakładach zajmujących się produkcją mebli na akord. Rzemieślnicy dokładnie dopracowują każdy element, co przekłada się na jakość wykonania wyposażenia. Dzięki temu, że meble powstają z drewna litego, które cechuje duża twardość, są również bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia oraz zarysowania.

Naturalne materiały

Drewno to materiał naturalny, co przemawia za jego wyborem ze względu na aspekt ekologiczny. Meble drewniane mogą stanowić funkcjonalny wystrój mieszkania alergika, a także rodzin z małymi dziećmi. Materiał, z którego powstają, niezależnie od gatunku drewna, wykazuje właściwości antystatyczne, co zapobiega osadzaniu się kurzu na powierzchni wyposażenia. W ten sposób łatwiej jest zadbać o czystość i utrzymać w pomieszczeniu ład.

Dodatkowo nowoczesne meble drewniane do salonu lub każdego innego pomieszczenia są zabezpieczane przy użyciu naturalnych wosków, olejów lub lakierów, które nie posiadają w składzie substancji chemicznych. Powierzchnia drewna zyskuje ochroną w pełni bezpieczną dla zdrowia domowników.

Nowoczesny wygląd

Meble drewniane do salonu w ostatnich latach zyskują popularność wielu miłośników modernistycznych wnętrz. Za ich wyborem przemawia minimalistyczna forma i nieoczywiste połączenia różnych kompnentów, które w całości tworzą oryginalny element wyposażenia. Wśród nich królują przede wszystkim drewniane meble w stylu loft, do których produkcji wykorzystuje się również stal. Połączenie surowości metalu z przytulnością naturalnego drewna pozwala stworzyć we wnętrzu klimatyczny wystrój.

Nie tylko wyposażenie do salonu jest utrzymane w nowoczesnym stylu. Meble łazienkowe drewniane również zachowują proste formy, a dzięki dużej funkcjonalności uzyskanej za sprawą szuflad i półek idealnie pasują do tego typu wnętrz.

Optyczne powiększenie przestrzeni

Na meble drewniane warto zdecydować się również przy dysponowaniu metrażem o ograniczonej powierzchni. Drewniane biurko loft będzie świetnym wyborem do domowego gabinetu. Prosta konstrukcja w połączeniu z możliwością zaprojektowania mebli na wymiar pozwala idealnie dopasować je do wymiarów wnętrza, co pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Meble drewniane od producenta cechuje także możliwość wprowadzenia różnych zmian w projekcie, dzięki którym możesz spersonalizować wyposażenie według swoich potrzeb lub wymagań.

Uniwersalność zastosowania

Drewniane meble cechuje uniwersalność aranżacyjna – świetnie prezentują się zarówno we wnętrzach inspirowanych stylem klasycznym, jak i nowoczesnym. Drewniane łóżka w stylu loftowym uzupełnią wystrój pokoju w stylu vintage, a komoda skandynawska z powodzeniem znajdzie miejsce w sypialni boho. W celu zachowania spójności przy urządzaniu wnętrz warto wybierać całe zestawy mebli utrzymane w jednej stylistyce. Dzięki temu stworzysz harmonijną przestrzeń, w której każdy element wyposażenia znajdzie miejsce i doda wnętrzu oryginalnego charakteru.


Przy wyborze mebli drewnianych zwróć uwagę na materiał użyty do produkcji. Możesz spotkać się z różnymi rodzajami drewna, które cechują inne właściwości. Od gatunku zależy również kolor wyposażenia – jeśli zdecydujesz się zostawić naturalny odcień surowca. Wybierz meble, które pasują do reszty wyposażenia Twojego wnętrza, dzięki czemu całość stworzy spójną aranżację. A jeśli szukasz inspiracji – sprawdź inne artykułu z naszego bloga, które pomogą Ci stworzyć w domu klimatyczne miejsce do życia.