jak wybrać stół do jadalni

JAKI STÓŁ DO JADALNI WYBRAĆ? PORADY I INSPIRACJE W STYLU LOFT

Stanowi punkt spotkań w przestrzeni kuchennej i pozwala spędzać domownikom czas we wspólnym gronie. Stół kuchenny, bo o nim mowa, to najważniejszy elementy wyposażenia jadalni, a jego wybór nie może być kwestią przypadku. Zbyt duży może powodować przytłoczenie, natomiast za mały – sprawia, że nie mogą przy nim usiąść wszyscy członkowie rodziny lub odwiedzający goście. Jak wybrać stół do jadalni, aby urządzić komfortowe i praktyczne wnętrze?

IDEALNY STÓŁ DO JADALNI – CZYLI JAKI?

W każdym domu nie może zabraknąć stołu, o którego zastosowaniach można powiedzieć wiele. Najważniejszym z nich jest oczywiście umożliwienie spożycia posiłku w wygodnej pozycji, ale wśród innych funkcji warto podkreślić również znaczenie kulturowe i obyczajowe. To właśnie przy blacie stołu możesz spotkać się z rodziną przy niedzielnym obiedzie lub spotkać z przyjaciółką na kawę w słoneczne popołudnie. Pod względem stylu wykonania mebel ten powinien pasować również do innych elementów wyposażenia w Twoim wnętrzu, aby całość zyskała spójny i harmonijny wygląd. Znaczenie ma również wielkość oraz jakość wykonania mebla. Jaki stół do jadalni wybrać?

OKRĄGŁY STÓŁ DO JADALNI

Jednym z klasycznych rozwiązań aranżacyjnych jest okrągły stół do jadalni w stylu loftowym. Taki mebel najlepiej uzupełnia wystrój jadalni lub kuchni o większej powierzchni, gdzie umieszczony jest w centralnej części pomieszczenia. Często wybierają go rodziny z małymi dziećmi ze względu na brak ostrych krawędzi. Jeśli podoba Ci się stylistyka stołu do jadalni okrągłego, weź pod uwagę wymiary pomieszczenia. Dużo lepiej ten mebel sprawdza się w przestrzeniach kwadratowych niż o podłużnym rozkładzie, gdzie trudno znaleźć dla niego miejsce. Będzie dobrze wyglądał również w małej jadalni lub kuchni.

DUŻY STÓŁ DO JADALNI

W jadalni, która stanowi oddzielne pomieszczenie, nie musisz się ograniczać pod względem wielkości mebla. Do takiego wnętrza wybierz duży drewniany stół, który pomieści całą Twoją rodzinę i zapewni miejsce do siedzenia gościom podczas odwiedzin. W przypadku zakupu takiego stołu zyskujesz również większą dowolność podczas urządzania – możesz postawić go zarówno w centralnej części pokoju, jak i pod ścianą, a w dwóch przypadkach będzie prezentował się dobrze. W ofercie producentów drewnianych stołów do jadalni znajdziesz elementy wyposażenia o różnych wymiarach, przy których może usiąść od 6 do nawet 12 osób.

ALTERNATYWA DLA DUŻEGO STOŁU – STÓŁ ROZKŁADANY

Jeśli szukasz wyposażenia na co dzień i na specjalne okoliczności, stół do jadalni rozkładany jest najlepszym wyborem. Taki mebel ma możliwość regulacji, dzięki której możesz rozłożyć jego blat dla większej liczby osób. Sprawdzi się więc w domu osób ceniących towarzystwo innych podczas spotkań rodzinnych lub w gronie znajomych.

NOWOCZESNY STÓŁ DO JADALNI – KIEDY SIĘ NA NIEGO ZDECYDOWAĆ?

Drewniany stół do jadalni bardzo dobrze sprawdza się we wnętrzach nowoczesnych, które potrzebują wprowadzenia do nich przytulnego akcentu. Naturalne drewno świetnie koresponduje z elementami metalowymi, charakterystycznymi dla stylu loft. W naszej ofercie znajdziesz meble do jadalni w stylu loft, które zostały tak zaprojektowane, aby spełniać wszystkie założenia koncepcji, np. stół posiada stelaż wykonany z wysokogatunkowej stali, która występuje w odcieniu czerni lub szczotkowanym. Kolory te współgrają ze stylistyką wnętrza industrialnego i pozwalają dodać jadalni niepowtarzalnego wyglądu.

DREWNIANY STÓŁ DO JADALNI – KORZYŚCI ZAKUPU MEBLA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Przy zakupie stołu do jadalni warto wziąć pod uwagę jego sposób wykonania. Zazwyczaj mebel ten od momentu zakupu służy domownikom przez długi czas, dlatego decyzja o jego zakupie powinna być przemyślana. Jeśli nie chcesz po upływie kilku lat zastanawiać się nad koniecznością wymiany, wybierz drewniany stół do jadalni. Wyposażenie wykonane z naturalnego drewna jest odporne na upływ czasu i nie wykazuje podatności na wodę, co jest szczególnie ważne w miejscu, gdzie spożywa się posiłki. W odróżnieniu od stołu, którego blat jest wykonany z płyty meblowej, powierzchnia stołu drewnianego nie napuchnie po rozlaniu wody lub innego napoju.


Wybierając nowoczesny stół do jadalni wykonany z litego drewna, masz również pewność ponadczasowego designu. Drewno stale jest obecne w trendach aranżacyjnych i cechuje je duża uniwersalność zastosowań. Jeśli będziesz mieć w planach zmianę wystroju jadalni, możesz mieć pewność, że drewniany stół w dalszym ciągu będzie świetnie pasował do otoczenia.