wybór mebli do małego mieszkania

JAKIE WYBRAĆ MEBLE DO MAŁEGO MIESZKANIA?

Małe mieszkania są często sporym wyzwaniem aranżacyjnym, szczególnie jeśli chcesz urządzić swoje cztery kąty w konkretnym stylu. Jak więc wybrać wyposażenie do mieszkania o niewielkim metrażu, aby było ono zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne? Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru mebli i akcesoriów? Odpowiedzi na te i inne pytanie znajdziesz poniżej!

MEBLE DO MAŁEGO MIESZKANIA – O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ?

Meble to podstawowym element wyposażenia każdego mieszkania. Dlatego też tak ważne jest, aby wybrać je w sposób przemyślany – w końcu będą Ci towarzyszyć przez następne kilka lat. Meble w małym mieszkaniu powinny być przede wszystkim praktyczne oraz umożliwiać jak najlepsze wykorzystanie niewielkiego metrażu. O czym dokładnie pamiętać i co wziąć pod uwagę podczas zakupów?

OPTYMALNE WYKORZYSTANIE PRZESTRZENI

Zastanawiasz się, jakie meble do małego pokoju wybrać? Jedną z najważniejszych kwestii podczas wyboru mebli do małego mieszkania jest dokładne rozplanowanie przestrzeni każdego z pomieszczeń. Przed zakupem wyposażenia koniecznie wykonaj dokładne pomiary. Pozwoli Ci to uniknąć sytuacji, w której meble okażą się zbyt masywne, a Ty będziesz mieć problemy ze swobodnym poruszaniem się po mieszkaniu. Pamiętaj też, że przestrzenie, w których znajduje się zbyt wiele mebli i dodatków, sprawiają, że ludzie czują się przebodźcowani oraz nie są w stanie odpoczywać – miej to na uwadze przede wszystkim w trakcie aranżacji sypialni.

MEBLE MODUŁOWE ORAZ WIELOFUNKCYJNE

Aby uniknąć sytuacji, w której w Twoim mieszkaniu brakuje wolnej przestrzeni lub z drugiej strony – jest w nim za mało mebli, przez co staje się ono mało funkcjonalne, warto zdecydować się na meble modułowe oraz wielofunkcyjne. Takie rozwiązanie pozwala na zagospodarowanie odpowiedniej ilości miejsca do przechowywania, a jednocześnie sprawia, że małe mieszkanie jest wygodne, przytulne i estetyczne.

JASNE KOLORY

W małych mieszkaniach warto postawić także na optyczne powiększanie przestrzeni. Możesz to osiągnąć między innymi dzięki wykorzystaniu jasnych kolorów. Postaw na różnorodne odcienie bieli i beżu oraz jasne szarości, dzięki którym nawet mieszkanie o wyjątkowo niewielkim metrażu będzie wydawało się bardziej przestronne. Dodatkową zaletą takich barw jest fakt, że stanowią one doskonałe tło dla interesujących dodatków i akcesoriów, dzięki którym Twoje mieszkanie będzie miało indywidualny charakter.

SKANDYNAWSKIE MEBLE DO MAŁEGO MIESZKANIA

W małym mieszkaniu doskonale sprawdzą się meble skandynawskie. Ich minimalistyczny design, który łączy w sobie funkcjonalność z estetyką, sprawia, że są wręcz idealnym wyborem do mieszkań o małej powierzchni. Praktyczne i pojemne regały skandynawskie oraz stylowe łóżka skandynawskie będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

Charakterystyczne dla tego stylu jest wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak drewno jasnych gatunków – często sosna lub dąb, które nadają wnętrzu ciepło i przytulność. Styl skandynawski kładzie duży nacisk na jakość i trwałość, dlatego meble te są nie tylko piękne, ale także solidne i funkcjonalne. 

LOFTOWE MEBLE DO MAŁEGO MIESZKANIA

Również meble loftowe są świetnym wyborem do małego mieszkanie. Są one prawdziwym synonimem industrialnego stylu, czerpiącego inspirację z wnętrz fabryk i magazynów. Charakteryzują się surowym designem, a kolorystyka oscyluje wokół neutralnych, nasyconych barw. Meble loftowe są cenione za trwałość i funkcjonalność, a ich prostota formy oraz solidność wykonania gwarantują długotrwałe użytkowanie.


W małych mieszkaniach genialnie będą prezentowały się między innymi funkcjonalne szafy loftowe oraz wygodne loftowe sofy.