Produkcja mebli drewnianych

Do produkcji mebli drewnianych podchodzimy z dbałością i pasją, dzięki której zdecydowaliśmy się pokazać nasze wyroby całemu światu. Dziś chcielibyśmy przybliżyć Wam proces powstawania wyrobów w naszej manufakturze, gdzie z wiedzą i doświadczeniem łączymy różne techniki stolarskie oraz sposoby obróbki drewna. Jak wygląda produkcja mebli na wymiar w Wood and Home?

Produkcja mebli – nieskończone możliwości kreacji

Nasza pasja stała się naszą pracą – tak w Wood and Home kilka lat temu rozpoczęliśmy proces produkcji mebli drewnianych i kontynuujemy go do dziś. W naszej ofercie znajdziecie różne rodzaje i zestawy mebli zaprojektowanych i wykonanych od podstaw – po ostatnie elementy wykończeniowe w naszej manufakturze. Jesteśmy rzemieślnikami i takie podejście wyznajemy. Nie korzystamy z zautomatyzowanych rozwiązań taśmowych, które zaprojektowano z myślą o tworzeniu mebli na akord. Jesteśmy wizjonerami i staramy się urzeczywistniać nasze projekty w sposób tradycyjny – przy użyciu tradycyjnych narzędzi stolarskich, korzystając z nieskończonych możliwości kreacji.

Jak wygląda produkcja mebli drewnianych w Wood and Home?

Ciekawi Cię, jak wygląda proces powstawania mebli? Zaczynamy od selekcji materiału, który posłuży nam do produkcji oraz jego odpowiedniego przygotowania. Następnie czas na projekt i jego realizację.

Selekcja surowców

Podstawą do produkcji naszych mebli jest naturalne drewno, surowiec niezmiennie piękny, wytrzymały i oferujący wiele twórczych możliwości. W harmonii z naturą dokonujemy starannej selekcji surowców wyłącznie z polskich lasów, gwarantując ich najwyższą jakość. Wybieramy między różnymi gatunkami drewna – sosną, olchą, brzozą, bukiem czy dębem – zawsze podążając za przekonaniem, że jakość jest kluczowa. Nasze drewno jest certyfikowane i ekologiczne, co przekłada się na trwałość i odporność końcowego produktu. Takie podejście umożliwia nam tworzenie mebli, które nie tylko są solidne, ale także służą przez wiele sezonów, zachowując perfekcyjny wygląd i właściwości.

Proces obróbki drewna

Nasz zespół z wieloletnim doświadczeniem w profesjonalnej obróbce drewna wkłada w swoją pracę mnóstwo pasji i entuzjazmu. Pracujemy zgodnie z tradycją rzemieślniczą, cenimy ręczną pracę i dbamy o każdy detal. Samodzielnie i precyzyjnie tniemy drewno pozyskane, a następnie poddajemy je procesowi suszenia i ręcznemu struganiu. Unikamy taśmowej, bezdusznej produkcji, zamiast tego stawiamy na indywidualne podejście do każdego z naszych produktów. Dzięki temu każdy mebel, który opuszcza nasz warsztat, jest nie tylko funkcjonalny, ale przede wszystkim niepowtarzalny.

Wykończenie mebli drewnianych

Kluczową częścią naszej produkcji jest również efektowne wykończenie mebli. W niektórych wyrobach wzmacniamy konstrukcję przy użyciu hartowanej stali, dzięki której możesz mieć pewność nowoczesnego wyglądu i zwiększonej trwałości mebli. Końcowy proces impregnacji odbywa się z wykorzystaniem wysokiej jakości ekologicznych lakierów. Dzięki nim nasze meble nie tylko zyskują stylowy wygląd i odpowiedni połysk, ale są także chronione przed utratą naturalnej barwy, różnymi formami korozji oraz uszkodzeniami.

Do wykończenia oraz zabezpieczenia powierzchni naszych wyrobów stosujemy wyłącznie produkty naturalne i ekologiczne. Zakup mebli to inwestycja na lata, dlatego oferujemy wyjątkowe rozwiązania, które pomogą stworzyć niepowtarzalne i niezwykle komfortowe wnętrze.

Produkcja mebli na wymiar w manufakturze

Atutem naszej produkcji mebli na wymiar jest możliwość wdrożenia poprawek według pomysłu Klienta. Dostosowujemy projekt w taki sposób, aby nadać wyrobom odpowiednie wymiary. Możesz zamówić u nas elementy wyposażenia, które będą pasować do aktualnego zestawu mebli w Twoim pokoju lub szafy, komody, regały, stoły oraz wiele innych rodzajów mebli o niestandardowych wymiarach.

Przewaga mebli produkowanych tradycyjnymi technikami

Zakup mebli rzemieślniczej produkcji gwarantuje autentyczność, jakość i niepowtarzalność. Takie wyroby są tworzone z pasją i starannością, co widać po wszystkich detalach, które nadają im unikalnego charakteru. Od masowej produkcji odróżnia je nie tylko solidne wykonanie, ale także użyteczność. Inwestując w meble drewniane produkowane na wymiar, wybierasz nieprzemijającą wartość, która z czasem nabiera jeszcze większego uroku.