biurko skandynawskie do pracy

Spis treści

  1. Biurka skandynawskie – piękno w prostocie
  2. Jakie biurko jest najlepsze do pracy?
  3. Rodzaje biurek w stylu skandynawskim
  4. Zakup biurka na wymiar – o czym pamiętać?

Styl skandynawski i harmonia, która panuje we wnętrzu, sprzyja pracy i produktywności. Trudno jednak o wysoką ergonomię i efekty bez odpowiedniego wyposażenia, które podkreśli wygląd przestrzeni i zwiększy komfort wykonywania obowiązków w domu lub biurze. Biurka skandynawskie pod tym względem wypadają świetnie, dlatego tak wiele osób decyduje się na wybór drewnianego wyposażenia. Czym kierować się przy wyborze biurka w stylu skandynawskim?

Biurka skandynawskie – piękno w prostocie

W stylu skandynawskim można się zakochać, co potwierdza stale rosnąca liczba Polaków, którzy decydują się urządzić mieszkanie według koncepcji wprost z północy Europy. Wnętrza są jasne i przytulne, dzięki czemu aż chce się w nich przebywać. Poza jasnymi kolorami cechą charakterystyczną stylu skandynawskiego jest wykorzystanie elementów naturalnych, które dodają wnętrzu oryginalności – często stosuje się drewno oraz inne materiały wykonane z roślinnych włókien. Warto jednak uważać, aby nie przesadzić z ilością dodatków – styl skandynawski lubi prostotę, a wnętrza są urządzone zgodnie z ideą minimalizmu.

W harmonijnej przestrzeni praca płynie sprawnie, ale jest to również zasługą właściwie dobranego wyposażenia. Biurka skandynawskie cechuje prosta konstrukcja, dzięki której możesz przyjąć wygodną postawę i skupić się na pracy.

Jakie biurko jest najlepsze do pracy?

Przy pracy z domu zakup ergonomicznego biurka to podstawa, aby cieszyć się komfortem i uniknąć dolegliwości bólowych kręgosłupa wynikających z przyjęcia nieprawidłowej postawy. Meble skandynawskie dają możliwość urządzenia stanowiska na miarę potrzeb pracy z domu, a nawet biura. Na co zwrócić uwagę przy wyborze biurka do pracy?

Biurko skandynawskie do domowego biura lub gabinetu powinno być dostosowane do wzrostu użytkownika, dlatego w wielu przypadkach korzystniejszym rozwiązaniem jest zakup mebli na wymiar. Taką możliwość oferują producenci mebli skandynawskich z drewna litego, którzy uczestniczą w każdym etapie powstawania biurka. Poza wysokością mebli warto zwrócić uwagę również na styl wyposażenia – wnętrze wykończone w stylowy sposób zachęci Cię do podejmowania codziennych wyzwań.

Rodzaje biurek w stylu skandynawskim

Biurka w skandynawskim stylu z litego drewna najlepiej oddają klimat, który obecny jest w domach Skandynawów. W tej kategorii wyróżniamy meble najczęściej wykonane z wytrzymałego drewna sosnowego o jasnej barwie, które jest podatne na obróbkę, a także drewna dębowego o dużej twardości i odporności na uszkodzenia mechaniczne.

W sprzedaży dostępne są również drewniane biurka wybarwione na kolor biały – takie połączenie kolorystyczne świetnie rozświetla przestrzeń i podkreśla wystrój pokoju lub gabinetu. Bardzo dobrze komponuje się również w towarzystwie pozostałych elementów wyposażenia o jasnych frontach.

Zakup biurka na wymiar – o czym pamiętać?

Przy zakupie biurka zwróć uwagę na jakość wykonania wyrobów. Meble skandynawskie z dyskontu, choć na pierwszy rzut oka mogą wyglądać atrakcyjnie – są wykonane z nietrwałych materiałów. Lepszym wyborem jest zakup biurka w stylu skandynawskim od producenta, który z dbałością podchodzi do wykonania każdego elementu. Takie meble wykonane z drewna litego zachowują trwałość na lata i pięknie się prezentują.


Ciekawym urozmaiceniem jest również możliwość zaprojektowania biurka skandynawskiego na wymiar lub wprowadzenie drobnych udogodnień w postaci dodatkowej półki, czy szuflady. To również wygodna opcja przy zamawianiu większej liczby elementów wyposażenia np. z myślą o urządzeniu przestrzeni biurowej dla pracowników. Biurka skandynawskie ze względu na proste formy bardzo dobrze sprawdzają się przy urządzaniu siedziby firmy i pozwalają gustownie urządzić lokal – nawet o niewielkim metrażu. Świetnie prezentują się również jako główny element wyposażenia gabinetu lekarskiego, kancelarii prawnej, psychologa lub innego lekarza, który prowadzi działalność prywatną i chce urządzić pokój przyjęć elegancko i z klasą.