pozostało -
 dni  dzień  :  :
nie czekaj - zamów meble już dzisiaj

W jaki sposób umeblować biuro?

Nowy rok to idealny okres na zorganizowanie, odświeżenie i zmodernizowanie środowiska pracy. Dla osób pracujących w biurze bardzo ważne jest, aby stworzyć miejsce, które pozwoli czuć się komfortowo, a jednocześnie pozostać produktywnym. Dzięki prostym i funkcjonalnym rozwiązaniom można skomponować wystrój, który sprawi, że biuro będzie funkcjonalne, wzmocni koncentrację i wniesie powiew świeżości do wystroju pomieszczenia. Głównym celem jest stworzenie przestrzeni do produkcji pomysłów, która powinna inspirować, nie powodując przy tym dodatkowego stresu i napięcia.

Jakie biurko loftowe wybrać dla zwiększenia skuteczności pracy?

Biurko to najważniejszy element, bez którego praktycznie nie można wyobrazić sobie efektywnej pracy. Wybór biurka powinien być przemyślany zwłaszcza w kontekście jego użytkowości. Wśród różnych kryteriów elementem, który należy wziąć pod uwagę, jest rodzaj materiału:

Jasne drewno dla naturalnego lub skandynawskiego klimatu,

Lite drewno lub barwione na biało, dla biura w stylu vintage,

Szkło lub metal dla bardziej nowoczesnej atmosfery.

Wielkość blatu, a więc i biurka powinna być dopasowana odpowiednio do wymiarów pomieszczenia, a następnie zgodnie z przeznaczeniem. Pod względem głębokości, najmniejsze biurka idealnie sprawdzą się podczas używania laptopa, podczas gdy duże głębokości gwarantują znacznie większą przestrzeń do magazynowania i użytku komputera PC.

Na jakie dodatkowe elementy warto zwrócić uwagę przy aranżacji biura?

Drugą rzeczą, która powinna znaleźć się w dobrze zorganizowanym biurze, jest krzesło. Powinno być wygodne i odpowiednio wspierać plecy. Dobrze, aby pozwalało poruszać się w przestrzeni, miało właściwą wysokość i prezentowało odpowiedni styl. Dobrym pomysłem jest kupno innych mebli, które zapewnią dodatkową przestrzeń do przechowywania i pozwolą uniknąć zamieszania i bałaganu. Warto rozważyć również wykorzystanie ścian instalując półki ścienne.

Ostatnim kryterium jest zapewnienie odpowiedniej ekspozycji na światło. Idealnym rozwiązaniem byłoby umieszczenie biurka w pomieszczeniu wychodzącym na południe, gdzie światło swobodnie się rozprasza. Warto postawić meble biurowe w dobrze oświetlonym miejscu, w pobliżu źródła naturalnego światła. Jeśli w pomieszczeniu nie ma takiej możliwości nie wszystko stracone. Sztuczne oświetlenie może być bardzo wydajne, a zainwestowanie w dobrą lampę biurkową staje się wymaganą koniecznością.

Biurka loftowe 

Przydatność, funkcjonalność i atrakcyjność to trzy podstawowe warunki wyboru odpowiednich mebli biurowych. Dlatego niezwykle ważne jest znalezienie odpowiedniej kolekcji, która będzie pasować do estetyki biura, a jednocześnie sprawi, że miejsce pracy będzie imponujące i schludne.