Jaki rozmiar łóżka wybrać do sypialni?

JAKI ROZMIAR ŁÓŻKA WYBRAĆ DO SYPIALNI?

Łóżko to podstawowy elementy wyposażenia sypialni – decyduje o jakości i komforcie snu oraz pozwala zregenerować siły w czasie nocy. Warto zadbać, aby jego wybór nie był kwestią przypadku. Duże znaczenie mają również wymiary łóżka, które nie tylko pozwalają się wygodnie ułożyć, ale również doskonale pasują do przestrzeni sypialni. Jakie wymiary łóżka wybrać?

JAK WYBRAĆ ŁÓŻKO DO SYPIALNI?

Przy zakupie łóżka do sypialni warto zwrócić uwagę na wymiary mebli oraz metraż pokoju. Nie zawsze mamy możliwość wyposażenia wnętrza w królewskie łoże, ale nawet przy ograniczonej przestrzeni możesz zadbać o wygodę i komfort spania. Sklepy z meblami oferują łóżka pojedyncze przeznaczone dla jednej osoby oraz łóżka dwuosobowe, które sprawdzą się w sypialni pary lub małżeństwa. Inne łóżka będą odpowiednie do pokoju dziecka, nastolatka i dorosłego. Jeśli jakiś model łóżka spełnia Twoje oczekiwania, zwróć uwagę przede wszystkim na trzy parametry – długość, szerokość oraz wysokość wyposażenia, a następnie wykonaj dokładne pomiary Twojej sypialni.

JAKIE ŁÓŻKO WYBRAĆ DLA PARY?

Każde łóżko powinno pasować do wzrostu osoby, która będzie w nim spać. W przypadku par lub małżeństw warto wziąć pod uwagę długość ciał obojga partnerów. Zazwyczaj uniwersalnym wymiarem jest łóżko o długości 200 cm. W przypadku łóżek dwuosobowych więcej uwagi wymaga wybór odpowiedniej szerokości wyposażenia. Producenci pod tym względem oferują dużą różnorodność, a wymiary dwuosobowych łóżek na szerokość zaczynają się już od około 120, 140, 160, 180 aż po 200 cm. Jeśli chcesz, aby łóżko nie było zbyt niskie lub wysokie, Twojej uwadze nie powinien umknąć również trzeci z wymiarów. Łóżka niskie dobrze wpasowują się do wnętrz utrzymanych w stylu nowoczesnym oraz loft, natomiast wyższe – idealnie uzupełniają wystrój sypialni w stylu nowojorskim, rustykalnym oraz boho.

ŁÓŻKO MAŁŻEŃSKIE – WYMIARY

Jak wspominaliśmy na początku, rozmiar łóżka dwuosobowego zależy głównie od szerokości i długości mebla. Producenci, którzy podają wymiary elementów wyposażenia, w pierwszej kolejności wyróżniają zazwyczaj szerokość, a następnie długość. Popularne wymiary łóżek dwuosobowych, które znajdziesz również w ofercie Wood and Home to:

  • 120 x 200 cm,
  • 140 x 200 cm,
  • 160 x 200 cm,
  • 180 x 200 cm,
  • 200 x 200 cm.

ŁÓŻKO JEDNOOSOBOWE – WYMIARY

Przy zakupie łóżka dla jednej osoby – tak jak w przypadku łóżek dwuosobowych, największe znaczenie ma długość odpowiadająca wzrostowi domownika. Popularne modele łóżek pojedynczych, zarówno dla osób dorosłych, młodzieży, jak i dzieci to:

  • 80 x 200 cm
  • 90 x 200 cm
  • 100 x 200 cm
  • 120 x 200 cm.

Łóżka dla jednej osoby często mogą być krótsze na długość. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się przy wyborze mebli do sypialni dla osób o niskich wzroście lub dzieci. W ten sposób zyskasz również większą przestrzeń w sypialni.

CZY WARTO ZAMÓWIĆ ŁÓŻKO NA WYMIAR?

Zakup łóżka na wymiar to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi do sypialni o niewielkim metrażu. Jeśli przestrzeń jest niewielka, warto zaoszczędzić kilka- lub kilkanaście centymetrów dodatkowej przestrzeni poprzez zamówienie mebla w pełni spersonalizowanego.

NA CO JESZCZE ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE ŁÓŻKA DO SYPIALNI?

Łóżko to główny mebel w sypialni, dlatego warto zadbać, aby pasował do stylu aranżacji oraz pozostałych elementów wyposażenia. W naszym sklepie Wood and Home znajdziesz łóżka loftowe i łóżka skandynawskie, które doskonale oddają główne cechy i założenia tych stylów. Zwróć uwagę na jakość wykonania – naturalne drewno wykorzystane do produkcji to gwarancja trwałości i nieprzemijającego piękna.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *