pozostało -
 dni  dzień  :  :
nie czekaj - zamów meble już dzisiaj

Marki

Marki

SKANDYNAWSKA

Meble skandynawskie -wystrój domu w stylu skandynawskim

Skandynawski wystrój pochodzi z krajów Europy Północnej, takich jak Szwecja, Finlandia, Norwegia, Dania, Islandia i opiera się na prostocie i funkcjonalności przestrzeni oraz mebli. Skandynawowie komponują otoczenie absolutnie nowoczesne, wyrafinowane i funkcjonalne, tworząc idealne warunki do codziennego życia w spokoju i ładzie. Zarówno domatorzy, jak i projektanci wnętrz dążą do wprowadzania nowych, wyjątkowych aranżacji. Dlatego pokusiliśmy się o zbadanie jakie cechy nadają stylowi skandynawskiemu piękna i wyjątkowości.

Naturalne uroki drewna w dobrym guście - meble skandynawskie 

Drewno to ulubiony materiał Skandynawów i składnik sukcesu ciepłego nastroju w ich domach. Używają go na podłogach, ścianach, suficie i meblach. Jest to surowiec, który mimo upływu czasu zachowuje swoją jakość, łączy się z naturą i daje odczucie ciepła i elegancji. Skandynawowie preferują naturalne materiały w kolorach ziemistych i dyskretne zestawienia kolorystyczne w odcieniach bieli, szarości i czerni, które doskonale komponują się z drewnem. Funkcjonalność, wygoda, prostota i użyteczność to podstawowe cechy i tożsamość skandynawskiego designu ze szczególnym naciskiem na organiczne formy i wyraźne odniesienia do natury, którą tak bardzo kochają Skandynawowie. Długie zimy z małą ilością naturalnego światła wytworzyły u Skandynawów potrzebę przebywania w harmonii ze swoim środowiskiem i spędzania znacznie więcej czasu w pomieszczeniach.

Minimalistyczne meble w skandynawskim stylu

Skandynawowie nie obciążają swoich domów ciężkim wyposażeniem. Kochają drewno, czyste linie, różne faktury i naturalne materiały, ale przede wszystkim preferują porządek, a ich domy wyglądają na duże, schludne i eleganckie. Okrągłe stoliki kawowe w różnych rozmiarach, fotele bujane oraz stoły z naturalnego drewna z wygodnymi krzesłami, które mogą różnić się od siebie, to zdecydowanie pozycja obowiązkowa w prawdziwym skandynawskim stylu. Minimalistyczne szafy i kredensy pozwalają utrzymać porządek i wszystko na swoim miejscu. Skandynawowie uwielbiają elementy vintage i romantyczne oświetlenie. W ich domach często można zauważyć świeże kwiaty. Jako miłośnicy przyrody wykorzystują naturalne drewno w swoich meblach, a czasem nawet w dekoracjach. 

Meble w stylu skandynawskim posiadają podstawowe kształty, o prostych liniach i zaokrągleniach, w klasycznym tonacjach, takich jak biel czy jasne drewno. W stylu skandynawskim bardzo ważna jest funkcjonalność, dlatego wybiera się podstawowe elementy, takie jak sofa, stolik, szafka RTV. 

Skandynawowie unikają dużej ilości mebli, a ich pomieszczenia posiadają przestronny i funkcjonalny wygląd. Okrągłe stoliki kawowe z nogami z jasnego drewna są bardzo typowe dla tego stylu i mogą z powodzeniem znaleźć się w minimalistycznych aranżacjach. Filozofia stylu skandynawskiego przekształciła się w sztukę dobrego życia. Niezależnie od wybranych elementów wystroju pomieszczeń, styl skandynawski z pewnością zapewnia komfort, relaks i ciepło w całym domu.

Podkategorie

    Aktywne filtry